20 Ağustos 2012 Pazartesi

uyumsuz defne kaman ın maceralarıkitabın konusu güzel dili önceki kitaplara göre oldukça akıcı ama hala karışık hatta yer yer yazar " ben olmasam bu kitabı kim yazar " şeklindeki pasajlarla araya girip okuyucuya bile sesleniyo :))

kitap toprak ateş hava şeklinde devam edecekmiş . dünya edebiyatında bu seri şekliyle yazılan bu şekilde çok kitap var ama ben su adlı başlangıcı başarılı bulmuyorum okuyucu olarak.

yazar bir çok konuya değinmiş önemli ve gündemde olan bunlardan biride hoşgörü 
ve lakin tarafsız ve saygılı olmamakla insanların yanlış yaptığını savunurken kendisi alttan alttan kendi ideolojisine göre yazmışş. 
yazmışsa ne olmuş. bu konu yani dinler arası ve inanç konularında hoşgörüden bahsederken gerçekten tarafsız olmamak inandırıcılığı yok ediyor

bide söylemeden edemeyeceğim husus bütün batı dünyası nasıl bütün islam alemini terörist olarak görüyorsa bizim "aydın" larında kapalı olanları zorla kapatılıyor olarak görmeleri pek ilginç . 
bir insanın kendi arzusu ile kapanacağını anlamakta zorlanıyorlar tuhaf çok tuhafff :) 

1 yorum:

  1. bi de birileri kendini baskı altında hissetmesin diye birine baskı uygulamak var. o da bizim aydınlarımıza has bi davranış :D

    YanıtlaSil

yes comment ....